۴ روش برای تلفیق ساعات کاری با ورزش

ورزش در محل کار

وقتی مجبور باشید هر هفته بیش از ۳۰ ساعت کار بی تحرک داشته باشید، مسلما زمانی هم برای انجام ورزش نخواهید داشت. برای بیشتر کارمندان ورزش یک نوع اتلاف وقت محسوب می شود در حالی که نمی دانند این کار خلاقیت آن ها را تا حد زیادی افزایش می دهد و منجر به افزایش احساس خوب حین کار می شود.

البته ورزش مداوم و مستمر در روزهای کاری، بسیار سخت است ولی می تواند در میان کارهای خود، زمانی را نیز برای ورزش پیدا کرد.

در اینجا چهار روش برای اضافه کردن ورزش به زندگی پر مشغله شما در نظر گرفته شده است:

۱- ایستادن و یا استفاده از توپ تعادل:

تعداد زیادی از حرکات ورزشی وجود دارند که شما می توانید آنها را حین کار کردن در محل کارتان تجربه کنید و کمی کالری بسوزانید. بایستید. تحقیقات نشان داده است که عاملی به نام فیزیولوژی عدم تحرک بدن شما را مجبور می‌کند که به نشستن های طولانی مدت عکس‌العمل منفی نشان دهد. حتی اگر ورزش هم می ‌کنید نباید به صورت طولانی مدت بنشینید. می‌توانید از توپ های تعادل برای نشستن های طولانی مدت استفاده کنید. استفاده از این توپ ها باعث می شود در همان حالت نشسته عضلات شکم و پشت خود را تقویت کنید.

۲- ترکیب ورزش و استراحت:

افرادی که زیاد کار می کنند، انگیزه ای هم برای انجام ورزش ندارند و استراحت را ترجیح می دهند. ولی می توان از استراحت به عنوان یک انگیزه برای ورزش کردن استفاده کرد و در واقع ورزش و استراحت را با یکدیگر ترکیب نمود. اگر نمی خواهید بدوید یا ورزش هایی انجام دهید که نیاز به استفاده از وزنه دارد، یوگا انجام دهید و باعث تمدد اعصابتان هم بشوید.

۳- زمانبندی برای کار و استراحت:

کمی راه می‌ تواند آثار مثبت فوق‌ العاده ‌ای روی جریان خون شما داشته باشد و قدرت تمرکز شما را به حد قابل توجهی افزایش دهد. اگر کارهای خود را زمانبندی کنید و زمان ‌هایی هم برای استراحت کردن معین کنید. حتی اگر این استراحت کردن برای پر کردن ظرف آب یا فنجان چای و قهوه باشد. با حرکات ورزشی ساده و کوتاه هم می ‌توان تغییرات بزرگی در بدن ایجاد .کرد مانند استفاده از پله‌ ها به جای آسانسور، پارک کردن خودرو کمی دورتر از محل کار و پیاده روی کردن تا محل کار یا راه رفتن در محیط کاری خود در ساعات کاری

۴- ادامه این برنامه ها حداقل تا ۶۶ روز:

برای این که تمام این فعالیت ها را به یک عادت در زندگی خود تبدیل کنید، حداقل به ۶۶ روز زمان نیاز دارید. ممکن است در ابتدا مجبور شوید کمی با خود کلنجار بروید ولی کم کم به ورزش کردن در کنار کار کردن عادت می ‌کنید.

منبع: workawesome.com

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *