دانه هایی برای تسکین میگرن

  • از

میگرن سردرد شدیدی است که بصورت ضربه در سر رخ‌ می دهد و گاهی حالت تهوع و استفراغ در فرد ایجاد می کند. حملات میگرنی می‌تواند برای ساعت‌ها و یا روزها باقی بماند و آنقدر شدید بوده که فرد بخواهد فقط درجایی ساکت و تاریک دراز بکشد و بخوابد. برای میگرن داروهای گوناگونی وجود دارد اما بهترین نتیجه این داروها زمانی است‌ که با ترکیبی از تغییرات سبک‌زندگی و داروهای گیاهی استفاده شوند.

تخمه آفتابگردان

تخمه آفتابگردان در چهارچوب یک رژیم غذایی مناسب یعنی بدون مواد غذایی میگرن آور باعث تسکین سردرد می‌شود. البته لازم است که از تخمه‌های بدون نمک استفاده شود. مصرف روزانه یک مشت تخمه ی آفتابگردان معادل دو قاشق تخمه ی پوست گرفته برای شما مفید خواهد بود. می پرسید چرا؟ به خاطر اینکه:

تخمه ی آفتابگردان حاوی ویتامین E است
این ویتامین خواص آنتی اکسیدانی دارد و با توکسین‌ها و عناصر مضری که باعث بروز التهاب‌های داخلی می‌شود مقابله می‌کند. ویتامین E برای محافظت از سیستم ایمنی بدن فوق‌العاده است و با پیشگیری از انقباض عصب‌های مغزی، خاصیت ارتجاعی فیبرهای سلولی را بالا می‌برد.

تخمه ی آفتابگردان حاوی اسیدهای چرب است
اسیدهای چرب پایه ی انرژی لازم برای مقابله با میگرن است. این نوع چربی‌ها برای تشکیل هورمون‌های لازم برای کسب قدرت لازم انجام کارهای روزانه، پیشگیری از افزایش کلسترول و تری گلیسیرید خون لازم و ضروری اند.

تخمه ی آفتابگردان حاوی منیزیم است
منیزیم در پیشگیری از میگرن نقش موثری دارد. این ماده ی معدنی باعث بهبود انقباض‌ها و آرامش عضلانی و عصبی می‌شود. منیزیم همچنین برای سلامت استخوان‌ها و دستگاه قلب و عروق لازم است و مانع از التهاب عصب‌های مغزی می‌شود.
تخم کتان

تخم کتان

این دانه های ریز برای رژیم لاغر فوق العاده اند و می توانند کلسترول و میزان قند خون را کنترل کنند. اما همین دانه‌ها برای تسکین و بهبود میگرن نیز موثراند. توصیه می‌کنیم تخم کتان را به طور مرتب به سالاد اضافه کرده و میل کنید. مصرف روزانه دو قاشق از این دانه‌ها برای شما بسیار مفید خواهد بود. به خاطر اینکه:

تخم کتان سرشار از اسیدهای چرب است
همانطور که گفتیم اسیدهای چرب مانند امگا۳ ها و امگا۶ ها برای تسکین میگرن فوق‌العاده اند. تخم کتان حاوی ۷۲ درصد اسیدهای چرب امگا۳ و ۲۵ درصد اسیدهای چرب امگا۶ است.

تخم کتان سرشار از ویتامین E است
تخم کتان را یکی از منابع غذایی ویتامین E بدانید که برای تسکین میگرن فوق‌العاده است. مصرف روزانه دو قاشق از این دانه‌های ریز برای تامین ویتامین E مورد نیاز شما برای تسکین سردردهایتان لازم است.

تخم کتان منبع مواد معدنی است
تخم کتان حاوی منیزیم، کلسیم، پتاسیم، منگنز، سیلیس و غیره است که برای تسکین سردردهایتان موثرند.علاوه بر این حاوی آنزیم‌هایی است که باعث هضم راحت غذا می‌شود.

تخم شربتی

تخم شربتی را یکی از تاپ‌ترین مواد غذایی موجود بدانید. این دانه‌های ریز برای ورزشکاران و همچنین افرادی که نیاز به مکمل‌های غذایی دارند و حتی افرادی که می‌خواهند لاغر شوند فوق العاده است. شما با افزودن این دانه های ریز به برنامه ی غذایی تان گام بزرگی در جهت تسکین سردردهایتان برخواهید داشت. به خاطر اینکه:

تخم شربتی منبع طبیعی مواد معدنی است
تخم شربتی حاوی کلسیم، منیزیم و زینک(روی) است. این ترکیبات نیز برای پیشگیری از میگرن و همچنین ارتقای سلامت بدن لازم و ضروری هستند.

تخم شربتی منبع طبیعی اسیدهای چرب امگا۳ است
این دانه‌های ریز حاوی اسیدهای چرب امگا۳ است که از شما در برابر میگرن محافظت می‌کنند. این اسیدهای چرب برای افزایش سلامت قلب و کنترل میزان کلسترول خونتان مفید هستند.

کنجد

شما می‌توانید به روش‌های مختلف از کنجد استفاده کنید و از خواص بیشمار آن بهره ببرید. حتما از نان‌های حاوی کنجد استفاده کنید. مصرف روزانه دو قاشق از این دانه های ریز به شما توصیه می‌شود. کنجد شما را از سردرد رها می‌کند به خاطر اینکه:

کنجد سرشار از منیزیم است
این دانه‌های ریز منبع منیزیم هستند. به همین دلیل نیز مانع از اسپاسم رگ‌های خونی شده و از بروز دردها و حملات میگرنی پیشگیری می‌کنند. توصیه می‌کنیم برای پیشگیری از سردرد و سرگیجه روزانه از این دانه‌های ریز استفاده کنید.

سخن آخر
سخن آخر این که شما باید از خیر مصرف مواد غذایی ایجادکننده‌ی میگرن بپرهیزید. افزودن این دانه ها به برنامه ی غذایی تان مانند مکمل غذایی عمل کرده و به بهبودی شما کمک می‌کنند. توصیه می‌کنیم روزانه دو قاشق از این دانه‌ها را به برنامه ی غذایی تان اضافه کنید.

منبع: تبیان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *