لاغری راحت با دنبال کردن عادات غذایی افراد لاغر

لاغری راحت

جستجوی باطل برای انواع رژیم لاغری باعث شده افرادی که به دنبال رسیدن به اهداف تناسب اندام هستند، فراموش کنند که به آسانی می ‌توانند عادت ‌های سالم غذایی را در خود پرورش داده و به این ترتیب بر مشکل اضافه وزن فائق آیند.

مستندات علمی نشان می‌ دهند اشخاصی که همواره وزن مناسبی دارند دارای عادت ‌های غذایی مشابهی هستند.

به جز چندین تفاوت کوچک ژنتیکی، تفاوت فیزیکی چندانی بین شما و دوست لاغرتان نیست و همه چیز به عادت‌های غذایی مختلف شما باز می‌گردد. در اینجا بهترین گزینه های غذایی که پای ثابت در رژیم غذایی افراد لاغر دارند، معرفی شده اند:

لبنیات: مطالعات انجام شده توسط محققان دانشگاه هاروارد که بر روی ۷ هزار فرد بزرگسال انجام شده، نشان می دهد، افرادی که حداقل دوبار در هفته محصولات کم چرب یا بدون چربی لبنی مصرف می کنند، ۳۷ درصد کمتر از سایرین به چاقی مبتلا می شوند. سطح بالایی از کلسیم در این محصولات به تنظیم سوخت و ساز چربی ها کمک می کند. مطالعات قبلی رابطه بین مصرف زیاد لبنیات کم چرب و کاهش چربی شکمی را نشان داده بود.

جو: مصرف بلغور جو در وعده صبحانه به دلیل وجود محتوای فیبر بالا، منجر به تسریع متابولیسم و احساس سیری طولانی مدت می شود. مطالعات نشان داده کسانی که کمتر از ۶ گرم فیبر در روز به بدن می رسانند، بیش از کسانی که مصرف فیبر روزانه شان بالای ۱۱ گرم است، به اضافه وزن و چاقی مبتلا می شوند.

آووکادو: مطالعات نشان داده کسانی که نیمی از آووکادو را در وعده ناهار مصرف می کنند، احساس سیری طولانی مدت دارند و کمتر به ریزه خواری روی می آورند. آووکادو یک خاصیت دیگر هم دارد و آن پایدار نگه داشتن سطح قند خون است.

فلفل تند: کسانی که فلفل تند را همراه با وعده های غذایی شان مصرف می کنند، کمتر تمایل به مصرف غذاهای بسیار چرب، شور و شیرین دارند. مطالعات دیگر نشان داده اند که کپسایسین موجود در فلفل تند باعث افزایش متابولیسم یم شود.

چای سبز: مطالعات محققان ژاپنی نشان داده افرادی که روزانه بیش از ۵ فنجان چای سبز می نوشند، به دلیل سطح بالای کاتچین آن، به طور قابل توجهی وزن از دست می دهند و میزان چاقی شکمی شان به حداقل می رسد. مصرف چای سبز میزان انرژی بدن را افزایش می دهد.

آجیل: محتوای فیبر و پروتئین موجود در آجیل به شما احساس سیری طولانی مدت می دهد و کمتر احساس گرسنگی می کنید. بادام، پسته و بادام زمینی در میان انواع آجیل، حاوی کمترین میزان کالری و چربی هستند.

منبع: readersdigest.com

برای کسب اطلاعات کامل در مورد رژیم لاغری اینجا کلیک کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *