گیاهانی که نقش موثری در کشتن انگل‌ها دارند

  • از

به گیاه یا حیوانی که داخل بدن موجود زنده دیگری زندگی کرده و از این زندگی فایده می‌برد انگل گفته می‌شود. زمانی که انگل وارد بدن می شود، شرایط مناسبی برای ایجاد عفونت و التهاب در بدن مهیا می گردد. انگل ها بیشتر در دستگاه گوارش زندگی می کنند و پس از مدتی به محل دیگری رفته و در ناحیه جدید نیز منجر به عفونت می شوند.

“نچرال نیوز” در گزارش اخیر خود به غذاهایی با ریشه گیاهی اشاره کرده است که خوردن آن‌ها نقش موثری در کشتن انگل‌ها دارد:

سیر
ویروس، قارچ، باکتری، انگل، سرطان و همه خون‌آشام‌ها از سیر متنفر هستند. سیر همچنین بازدارنده خوبی برای انگل‌های مکنده خون مانند پشه، کنه و کک است.

گردو سیاه
گیاه‌شناسان آجیل‌ها و پوست سبز گردوی سیاه را به دلیل توانایی آن‌ها در تصفیه خون و روده‌ها مفید می‌دانند. پوست گردوی سیاه برای درمان مسمومیت‌های قارچی نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد. آب چکیده شده از پوست‌های سبز برای گشتن انگل‌ها مناسب است.

خاراگوش
یک گیاه همه‌ساله با گل‌های کوچک زرد و سبز است. برگ و گل آن برای درمان مشکلات معده استفاده می‌شوند و خودش درمان خوبی برای کرک روده است. زنان باردار یا تحت مراقب باید از این گیاه اجتناب کنند.
سیاه‌دانه ضد کرم است و مقدار مصرف آن جهت دفع کرم، روزانه حداکثر یک قاشق چای‌خوری در یک لیوان آب جوش است

میخک صد پر
روغن اسانس میخک برای حل کردن تخم‌‌هایی که در روده‌ها یافت می‌شوند و پشت مارپیچ‌ها می‌مانند مورد استفاده قرار می‌گیرد. هنگامی‌که آن را در کنار گردوی سیاه و خاراگوش استفاده کنید این سه مورد چرخه حیات انگل‌ها را نابود می‌کنند. همچنین ضدباکتری، ضدویروس و ضد قارچ است.

آویشن
آویشن یکی از بهترین گیاهان برای تحریک کردن غده تیموس که برای سیستم ایمنی مهم است می‌باشد. روغن آویشن می‌تواند از رشد انگل‌ها جلوگیری کند و آن‌ها را در روده از بین ببرد.

روغن ارگانو
روغن ارگانو با خاصیت ضدانگلی، ضدویروسی، ضدباکتریایی و ضدقارچی خود کشنده قدرتمندی است که می‌تواند محیط میکروبی روده‌ها را پاک کند.

خاک دیاتومه
اثرات مثبت این خاک کشتن انگل‌های روده، کشتن ویروس‌ها و جذب سموم است. اما تنها عارضه جانبی آن آسیب رساندن به ریه در صورت استشمام است.

تخم گلابی
روزی چند مثقال تخم گلابی را بکوبید و میل نمایید.

برگ گردو
۱۵ تا ۲۰ گرم برگ گردو را در ۴ لیوان آب جوش، دم‌کرده و روزی سه فنجان میل نمایید.

سیاه دانه
سیاه‌دانه ضد کرم است و مقدار مصرف آن جهت دفع کرم، روزانه حداکثر یک قاشق چای‌خوری در یک لیوان آب جوش است.

پوست نارنج
ده گرم پوست نارنج را بسایید بعد با آب مخلوط کنید و بخورید، تا سه روز این کار را ادامه دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *