ورزش در زمستان چه فوایدی دارد؟

​ورزش کردن فواید بسیاری دارد و اکثرا از آن اطلاع دارند. اما بسیاری افراد ترجیح می دهند زمانیکه هوا رو به گرمی است ورزش کنند و در هوای سرد در منزل بمانند. در حالیکه ورزش کردن در هوای سرد فواید بسیاری دارد که در مطلب زیر بیان شده است، با ما همراه باشید:

۱- سوزاندن کالری:

سرما باعث می‌شود که انرژی بیشتری برای افزایش دمای بدن مصرف شود. یک استاد علم حرکت شناسی در این باره می‌گوید: اگر در سرما ورزش کنید ۱۰ تا ۴۰ درصد بیشتر کالری می‌سوزانید.

یک فردی که ۷۵ کیلوگرم وزن دارد با انجام فعالیت‌های زمستانی زیر بیشتر کالری می‌سوزانند:

اسکیت ۵۴۴ کالری در ساعت

اسکی ۴۷۶ کالری در ساعت

اسنوبرد ۴۷۶ کالری در ساعت

۲- افزایش قدرت استخوان‌ها:

معمولا افراد در فصل زمستان در خانه می‌مانند و کمتر در معرض آفتاب قرار دارند. در صورتی که در فضای باز ورزش کنید ویتامین D بیشتری در بدن شما تولید خواهد شد که قدرتمند شدن استخوان‌ها می‌شود. در صورتی که فرد ۱۵ دقیقه در فضای آزاد باشد ویتامین D زیادی در بدن تولید می‌شود که برای سلامت استخوان‌ها مفید است.

۳- افزایش سلامتی:

معمولا تصور می‌شود که قرار گرفتن در هوای سرد باعث افزایش احتمال سرماخوردگی و آنفولانزا می‌شود اما این تصور غلط است و ورزش در هوای سرد و آزاد باعث افزایش کارایی سیستم ایمنی بدنی می‌شود.

۴- بهبود بخشیدن روحیه:

افراد زیادی در فصل زمستان روحیه خوبی ندارند و احساس افسردگی می‌کنند. قدم زدن و ورزش کردن در هوای سرد می‌تواند روحیه افراد را بهبود ببخشد به خصوص اگر با بارش برف همراه باشد. قدم زدن در برف استرس را کاهش می‌دهد.

۵- افزایش کیفیت ورزش:

مطالعات مختلف نشان داده است که ورزش در فضای باز و در طبیعت نسبت به ورزش در باشگاه نتیجه بهتری دارد. برای مثال زمانی که در فضای باز می‌دوید پستی و بلندی زمین و مقاومت باد ورزش را بیشتر به چالش می‌کشد.

بررسی‌ها نشان داده است افرادی که در فضای باز ورزش می‌کنند فعال‌تر هستند و بیشتر از ورزش لذت می‌برند.

منبع: ایسنا

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد .


*