نگاهی به ارزش غذایی خاویار

خاویار به عنوان تخم ماهیان خاویاری و از گرانترین غذاهای جهان توصیف می شود و به آن مروارید سیاه می گویند. ماهیان خاویاری «استروژن» نامیده می‌شوند و یک ماده غذایی پرانرژی و مغذی است که مصرف آن به دلیل قیمت بسیار گرانش در کشور ما بسیار ناچیز است. خاویار انواع گوناگونی دارد مانند خاویار طلایی و سرخ و سیاه که البته در این میان خاویار سیاه از ارزشی قابل توجه برخوردار است. در گذشته ماهیان خاویاری را با یک چکش پلاستیکی بیهوش می‌کردند و بعد خاویار آن را خارج و گوشت آن را می‌فروختند. ولی امروزه با عمل سزارین قسمتی از تخم ‌ها را از شکم ماهی خارج و تعدادی را برای بازآوری مجدد درون شکم ماهی باقی می‌گذارند و ماهی را به دریا بازمی‌گردانند. این روش را برای هر ماهی می‌توان تا ۶ بار انجام داد. اگرچه امروزه این ماده غذایی گرانبها کمتر مورد استقبال است ولی آگاهی از خواص ارزشمند آن برای افراد یک کشور تولیدکننده لازم و ضروری به شمار می‌رود.

فواید خاویار:

یکی از مهم ترین فواید خاویار این است که به دلیل وجود اسیدهای چرب امگا ۳ ، مانع از افزایش کلسترول خون می باشد و باعث پیشگیری از ابتلا به بیماری های قلبی عروقی می شود.

هم چنین مصرف خاویار در پیشگیری از ابتلا به بیماری های آرتریت رومائید (التهاب مفاصل)، بیماری های دستگاه گوارش و بعضی از انواع سرطان بسیار موثر است. این ماده غذایی غنی از اسیدهای چرب امگا ۳ است لذا برای درمان بیماری ‌های افسردگی مفید است. ویتامین A موجود در خاویار در ترمیم و نگهداری اپی‌تلیان، رشد استخوان و ترمیم رنگدانه مردمک چشم هم نقش بسزایی دارد.

همچنین باعث شادابی و طراوت پوست صورت می شود. ویتامین D موجود در آن موجب تعادل کلسیم و فسفر می‌شود که مصرف آن در دوره نقاهت، بیماری‌های عفونی مفید است. به دلیل این که غنی از آهن هستند در کم‌خونی ناشی از کمبود آهن موثر است.

این ماده غذایی با تقویت سیستم ایمنی می‌تواند آثار بی ‌هوشی ناشی از عمل جراحی را نیز رفع کند. سطح بالای پروتئین و اسید‌ های آمینه ضروری خاویار می‌تواند برای تقویت ماهیچه ‌ها و عضلات بسیار موثر باشد و چربی سودمند آن می‌تواند ناراحتی‌های اعصاب را التیام بخشد. خاویار غنی از ترکیبی به نام “ctacosand”است که نوعی الکل چرب با زنجیره بلند که در بدن به اسیدهای چرب تبدیل می شود. این اسیدهای چرب به دست آمده در سنتز میلین (پوشش سلول عصبی) نقش بسزایی ایفا می کند. به همین دلیل مصرف خاویار در سلامت سلول های عصبی بسیار موثر است.

دیدگاه خود را بنویسید

آدرس رایانامه شما منتشر نخواهد شد .


*